Asi brzo přestanu mít ráda nakupování aneb léčba pro všechny šopoholiky: najděte si práci v obchodě s oblečením!

14. června 2013 v 21:42 | Slečna barevná |  Den po dni
Z pohledu zákazníka by mě nikdy nenapadlo, že prodavačky v obchodě dělají něco jiného než se blbě ksichtí a opírají o regál s oblečením. Po 2 měsících v Timeoutu přichází vysvětlení, vystřízlivění a jedno vím teda určitě. Brigáda je to fajn, dokonce mě to asi odnaučí každý týden obcházet své oblíbené obchody s oblečením, protože vidím i lepší způsob pro trávení volného času než prostory připomínající mi práci. Recept jak se zbavit šílenství z nakupování zaručen!Nikdy by mě nenapadlo, že náplní práce bude taky "žehlení" takovým speciálním parním strojem. Zážitek z posledních dnů: Byla jsem tam s 2 novými kolegyněmi, se kterými jsem se tam ještě nesetkala. Tak jsem si řekla, že jim ukážu, že nejsem žádná frfňa a vyžehlila košile, které vypadaly jako když je někdo vytáhne z ... no vy víte odkud... Po krásném vyžehlení (zrovna košil, které doma zásadně nežehlím :D) ke mě jedna z nich došla s tím, že tyhle jsou přece ty z toho krčícího se materiálu, že je budeme muset zase pokrčit a začala je ždímat jak ručník! Prý chtěla jen přežehlit ty ohyby ze složení z bedny. Fajn, to mi nemohla dřív, že má ta košile vypada jakože ji někdo vytáhl z pračky a nechal uschnout někde v rohu? Vysávání kabinek leštění všudypřítomných zrcadel a strach z výšek z žebříku ve skladu taky překonán! Jen už nikdy nebudu naštvaná na žádnou prodavačku, která bude kyselá! :D Tak trochu je chápu!

Prázdniny jsou pořád v nedohlednu... dobře nebudu přehánět, v dohlednu jsou, ale pro velký úspěch ani zkouška z IT nebyla zdolána napoprvé. Z 30 otázek jsem uměla asi 21 vytáhla jsem si samozřejmě dvě z těch zbývajících 9. Takový pech můžu mít jen já. Kamarádky se mi začínají smát, že to už není možné, že budu mít štěstí asi v něčem jiném, když se ta škola tak sere! :) Doma mě už taky obviňují z toho, že si zkouškové plánovaně protahuju, protože v době zkouškového mám doma volnější režim co se úklidu a pomocí na zahradě atd týče. Ani nevíte jak se těším, až budou moje jediné starosti čtení knížek, generální úklid mého pokoje a sekání trávy na zahradě! :D

PS: až tady o sobě zase budu chtít psát příběhy, kdy jsem se s kým seznámila a co je nového, upozorněte mě na to, že když si mě daná osoba proluftruje přes google najde i blog, který jsem si před nějakým časem vytvořila s tím, že slečna barevná jsem já a na něž se nemůžu dostat, abych daný článek smazala. Ikdyž se přihlásím vyhazuje mě to ze správy zpět. Je fajn vědět, že když někdo zadá mé jméno do googlu kromě všeho ostatního mu najede i můj internetový deníček, který jsem po celých 5 let existence měla za anonymní. Když jsem jen tak namátkou přejela, jaké články jsem psala před 5 lety nevím, jestli se mi chce smát nebo brečet. Uvažovala jsem, že to tady všechno smažu, ale jednou jsem se zapřísáhla, že to nikdy neudělám a za pár let se tomu budu smát. Tak přistupuju k fázi "skvěle se bavím svou pubertou" ....Krásný páteční večer, všem spolutrpícím, které ještě čeká nějaká zkouška. Všem kteří už mají volno hezké prázdniny. Ani nevíte, jak se těším na dovolenou tu hromadu knih, kterou chci přečíst, moře písek a 30°ve stínu! :))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 slečna Pé slečna Pé | Web | 14. června 2013 v 22:28 | Reagovat

100 lidí 100 chutí a to platí i o kokosáku. Na brigádě musí být zábava, ať dopadne dobře zkouškové.

2 pan Nedostižný pan Nedostižný | Web | 22. června 2013 v 10:32 | Reagovat

Hej tak to je hustý, vidět to takhle z druhé strany ..
jinak to chápu, kolikrát si s mámou říkáme, že si to vyměnímě, že se ona bude učit a já uklízet !
blog rozhodně nemaž, je to podle mě mnohme cennější než to, co si o tobě nějakej blb myslí ..
taky mám podezření, že o mě někdo ví, ale víš co? kašlu na to, jsou to mé myšlenky, můj svět a ikdyž to někdo čte chápat zcela správně to můžeme jen my ;)

3 katherine katherine | Web | 26. června 2013 v 23:11 | Reagovat

Ani jsem si nikdy neuvědomovala, jakou mají, chudery prodavačky, občas nevděčnou práci. Potom obdivuju ty, které se ještě dovedou usmívat, když nosí do kabinek pořád další a další věci, když k tomu musí vykonávat další milion bonusových činností. S tím lezením na žebřík bych to já osobně moc neviděla. :D Z výšek mám hrůzu, takže do  toho bych asi nešla, ale s tou košilí by mě to naštvalo. Já osobně nenávidím žehlit košile (upřímně neznám ani nikoho, kdo by žehlil košile rád), ale zrovna nedávno se mi jedna tak pěkně povedla. A kdyby pak přišel někdo a zmuchlal mi ji s tím, že se to tak nosí, tak mu asi omlátím žehličku o hlavu. Ale práce je hold práce. Asi si příště taky zkusím najít job někde v obchodě, dost by se mi hodilo se vyléčit z nákupních horeček. :D Takovou smůlu na otázky, to je prostě pech. Když se nedaří, tak se nedaří. Ale nemůže se nedařit věčně, určitě se zadaří jinde, já tomu prostě věřím, že to tak funguje!:D Taky se občas dost bavím nad svými třeba starými deníky, ale mazat by to byla opravdu škoda. Chci říct, až ti bude nejhůř, máš jistotu, že tu bude vždycky něco, co tě zaručeně pobaví!:D

4 Chica Checa Chica Checa | Web | 2. července 2013 v 13:32 | Reagovat

:DDDTy krásko,tak u těch zmuchlaných košil jsem fakt málem spadla na zem smíchy:DDD,to je masakr:DDDDD. Ale určitě chápu,že shopholika tenhle job vyléčí raz-dva:D.
Jo já mám taky takový jeden ,,blog pro zasmátí",ale radši jsem všechny články schovala do historie neviditelných pro ostatní lidi a můžu si je tam v klídku číst jen já sama xDDD

5 Tereza Tereza | Web | 13. července 2013 v 20:31 | Reagovat

Taky jsem dost bojovala s identitou na blogu, nakonec jsem smazala všechny blogy, co jsem kdy měla a založila nový a doufám - anonymní. ALe stejně i tak mám pocit, že o něm lidé z okolí ví, ačkoli je to pitomost..

6 Independent. Independent. | Web | 21. července 2013 v 10:45 | Reagovat

Taky si říkám, že když se mi škola sere, tak bych mohla mít štěstí v lásce.. ale zřejmě to tak nefunguje.. nebo snad dělame něco blbě nebo já nevím.. škola je na houby, ale studentský život je prostě skvělej co si budem povídat, že ano..:)jinak o tom blogu no taky se mi to stalo.. ted se snažím byt fakt nenápadná :D ale je fajn si pak číst ty staré články.. někdy se zasměju, ale spíše si říkám, že jsem uměla pocity ukrývat mezi řádky.. teď se mi píše mnohem hůř než v 15ti letech .. užíj si dovču:)

7 Es. Es. | Web | 8. srpna 2013 v 23:37 | Reagovat

moc hodná kolegyňka, když ti to řekne až pak :D no aspoň máš na co vzpomínat :D myslím, že taková brigáda by se mi líbila, jen nevím na jak dlouho :D
doufám, že si ty prázdniny pořádně užíváš :))

8 Dreamy Dreamy | 4. září 2013 v 21:48 | Reagovat

Ahoj Drahá :) Chci jen napsat, že jsem poslední dobou utratila za oblečení strašně moc peněz - nikdy dříve jsem takhle neutrácela a neobcházela obchody. Teď už ale jako dříve nebydlím v centru města, kde studuji, takže mám obchody s oblečením trochu z ruky - což je jistě dobře pro to, abych už nestrávila tolik času v obchodech :)
V jednom nejmenovaném obchodě s oblečením mě překvapilo, že jsem tam potkala svoji známou, která tam byla na brigádě - a musím říct, že příliš nadšeně nevypadala. Jen tak mimochodem, zajímalo by mě, jaktože je oblečení v obchodě vždycky tak perfektně nažehlené. Mně se to tak dobře skoro nikdy nepovede :D Možná je to tím, že mám jen malou žehličku s nevelkou žehlící plochou. :)

9 Dreamy Dreamy | 4. září 2013 v 21:50 | Reagovat

P.S.: Ještě chci napsat, že jsem si vzpomněla, jaké to všechno bylo, když jsem vedla svoji "blogovou kariéru". Žádný blog si zrovna nepíšu, nic takového. Na blog se člověku může dostat jakýkoliv čtenář a to mi začalo trošku vadit, ačkoliv jsem psala víceméně pro sebe a pro úzký okruh čtenářů. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama