Pár chytrých keců

26. prosince 2013 v 20:16 | Slečna barevná |  Den po dni
Tak a je po všem - slyším ze všech stran. Tolik se těšíte na Vánoce a už na Štědrý den večer se na FB objevují fotky s popiskem: tak už je po všem zase za rok. Proboha!

To jsme všichni tak plytcí? Nikdy jsem se tím,že jsem věřící člověk nechlubila. Nejbližší okolí by to zřejmě kvůli mé údajné promiskuitě nevěřili. (všichni víme, že to není pravda). Někteří rádi dělají z komára velblouda a já nemůžu za to, že mám ráda sex a pořád jsem asi nenarazila na pana dokonalého.

Pocházím ze silně katolické rodiny a ke křesťanství jsem byla vedena už od mala. Nesnáším názory, že věřící lidé jsou divní, mají na čele napsáno, že sex je do svatby tabu a podobně. Právě o Vánocích mi vadí ta komerce všude kolem. Miluju dárky,ráda je dostávám a ještě raději dávám, ale copak se kolem toho musí dělat takové haló? Vánoce ztrácí své kouzlo. Nevím čím to je, možná, že mi není 5, možná že sníh vidíme padat leda v televizi, možná mi prostě vadí, že tohle byly už druhé Vánoce, kdy jsem zase single....

Do rukou se mi však dostala chytrá kniha s tajemným názvem ČTYŘI DOHODY. A já mám potřebu se o kousek podělit. Jsou 4 věci, které mi od té doby stojí v hlavě.

Neberte si nic osobně- Nikdo nedělá nic kvůli vám. Co druzí říkají a dělají je projevem jejich vlastní situace a snů. Když budete imunní proti názorům a činům druhých, nestanete se obětí zbytečného utrpení.
Nehřešte slovem- Hovořte jako osobnost. Říkejte jen to, co si myslíte. Vyhýbejte se užívání slova proti sobě nebo k pomlouvání druhých. Užívejte sílu slova ve jménu pravdy a lásky.
Nevytvářejte si žádné domněnky- Nalezněte odvahu klást otázky a vyjádřit, co skutečně chcete. Komunikujte s ostatními tak jasně, jak jen dovedete, abyste se vyhnuli nedorozumění, smutku a dramatům. Pouze touto jedinou dohodou dokážete zcela změnit svůj život.
Dělejte vše tak, jak nejlépe dovedete-Vaše činnost se mění od okamžiku k okamžiku. Budete vypadat jinak, když jste nemocní než zdraví. Dělejte však za všech okolností vše, jak nejlépe dovedete a vyhnete se zbytečným soudům a lítosti.

Stojí k zamyšlení! A ne, že ne! Fakt, že lidé nic nedělají kvůli druhým, ale především kvůli sobě je neodmyslitelný, ale uvědomila jsem si to až díky této knize a mnoho dalšího. Doporučuji přečíst.

Můj podivný vztah nevztah s panem zadaným je jako začarovaný kruh. Někdy mám dojem, že je to na dobré cestě, že to všechno má smysl a mě to za to stojí. Stačí jen vytrvat...... A někdy mám dojem, že je čas se přes to přenést utnout kontakty a být bez něj. Jenže to prostě nedokážu jen ta představa mě děsí... A tak vlastně nevím, co bude a nejsem schopna to řešit. Vím jen to, že mě čeká neuvěřitelně náročný leden ve škole, rýsuje se potenciálně zajímavá brigáda a taky, že CHCEME VĚCI JEN PROTO, ŽE MÁME STRACH, ŽE O NĚ PŘIJDEME, NEBO JE NIKDY NEZÍSKÁME!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 PISTÁCIE PISTÁCIE | Web | 27. prosince 2013 v 10:16 | Reagovat

Máš pravdu, taky si rikam, vse tak rychle utika, ale prijde mi, ze posledni dobou si to ani poradne nedokazeme uzit a vychutnat, spis se kvuli vsemu stresujeme, aby bylo hotove tohle a tamto, abychom vse stihli vcas, a snazime se, aby vse bylo dokonale, i kdyz neni, protoze mi prijde, ze pak sou vsici po vsem akorat unaveni, v duchu natsvani ze neni vse upe podle jejich predstav, a pretvaruji se, jen aby ostatni byli zdanlive spokojeni. Vanoce miluju, ale kolikrat si taky rikam, ze mnoho veci kolem nich je zbytecnych, kez by se jen rodice tolik nestresovali, chapu, ze musi mnoho zaridit, ale prijde mi, ze uz ty svatky nejsou to, co driv.
a ta komerce jak rikas ? o tom ani nemluvě, z Vanoc se podle me stal jen přežitek, jen neco, co se kazdy rok opakuje, lide jen monotonně opakuji a delaji to same neustale dokolecka jak roboti, ale kam se vytratily tradice, prekvapeni a neco noveho, necekaneho ????? je to hrozny posmysleni na skutecnost, ktera tu je kolem nas.
mrzi me, ze to konci. ale je tu cela řáda lidi, kteri jsou radi, ze to maji "za sebou", jakoby ani nemluvili o Vanocich, jednom z nejhezcich svatků roku.

2 pan Nedostižný pan Nedostižný | Web | 27. prosince 2013 v 12:05 | Reagovat

Všechny ty Vánoční kampaně na sociálních sítích mi přijdou pitomé, snažil jsem se být co nejvíc offline a celkem se mi to daří :)
Jinak nejsem z katolické rodiny a musím se vyjádřit k tomuto: ,,Nesnáším názory, že věřící lidé jsou divní, mají na čele napsáno, že sex je do svatby tabu a podobně. "
- lidé dnes chtějí být divní ;)
- sex až do svatby je jediná hodnota, kterou dnešní dívky mohou mít
Takže mě přijdeš jako katolička jako luxusní zboží ;)

3 ona, Lví ona, Lví | 30. prosince 2013 v 19:00 | Reagovat

Pane Nedostižný, souhlasím s názorem ohledně hodnoty čistoty.
...ale začteš-li se víc do blogu, zjistíš, že Slečna barevná už tím luxusním zbožím není...

4 Es. Es. | Web | 30. prosince 2013 v 19:50 | Reagovat

letos mě moc ty vánoce taky neoslovily, jako kdyby to jejich pravé kouzlo letos prostě nebylo.. knížku Čtyři dohody mám doma, moc skvělé čtení! :) jinak je úžasná knížka i Tajemství pro mladé nebo jen Tajemství :) dokonce je i film :))
těžko říct, jestli je dobrý čekat na pana zadaného, nikde není psáno, že se to změní, ach ty city.. nejlepší by bylo, kdyby se objevil úplně někdo jiný co :)

5 Já | 22. ledna 2014 v 10:04 | Reagovat

Nestačím se divit tomu, co vše lidé dokážou zveřejnit a komentovat. Přitom je to snůška povrchních hodnot, která poukazuje na to, jak plytcí lidé jsme. A ještě mají odvahu do toho vtahovat Boha?!

6 SergiooR SergiooR | E-mail | 16. ledna 2017 v 19:35 | Reagovat

I found this page on 16th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama